716 tiketa për mosrespektim të masave antiCovid

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 716 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Gjithashtu, Policia ka shqiptuar edhe 1 mijë e 188 tiketa trafiku.

Ndërkohë, sa i përket aksidenteve, sipas raportit, ka ndodhur një aksident me fatalitet, 7 me lëndime dhe 31 me dëme materiale.