722 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Ministria e Shëndetësisë njofton, se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 722 raste të reja pozitive me Covid-19, nga 3.701 testime të realizuara.

Në po të njëjtën periudhë janë regjisruar 9 viktima dhe vetëm 186 të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë, në vend janë regjistruar 106.832 raste pozitive me Covid-19. Prej tyre jetën e kanë humbur 3.185 pacientë, ndërkaq janë shëruar 94.461. Raste aktive janë 9.186/21Media