Një pushues rreth 75-vjeçar nga Kosova ka gjetur vdekjen në plazhin e Velipojës.

Atij ju shfaqen probleme shëndetësore pasi kishte hyrë në ujë dhe ndonëse u nxor i gjallë në breg, ai ka vdekur pa mundur të marrë ndihmën mjekësore.

Trupi i pajetë është dërguar në morgun e spitalit rajonal ku do të përcaktohet shkaku i vdekjes. /oranews