Moti: I ftohtë, pasdite me shi

1 min read

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira, erë dhe reshje shiu, ndërsa në pjesët e tjera të vendit gjatë ditës

Para mesditës do të mbajë mot kryesisht me diell në juglindje. Në malet e larta do të bjerë borë.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare juglindore. Në fund të ditës era do të dobësohet dhe do të kthehet nga perëndimi dhe veriperëndimi.

Temperaturat minimale do të lëvizin 0 deri në një, ndërsa më e larta ditore deri 6 gradë.