Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 800 gjoba ndaj qytetarëve të cilët nuk respektuan masat ndaj COVID-19.

Gjoba Policia shqiptoi edhe ndaj shkelësve të rregullave të trafikut, gjithsen 1 mijë e 15 tiketa trafiku.

Në rrugët e Kosovës gjatë 24 orëve janë shkaktuar 22 aksidente me të lënduar dhe 38 aksidente me dëme materiale.

Ndërkaq, 19 persona janë arrestuar dhe 15 janë dërguar në mbajtje dhe një është dërguar për vuajtje të dënimit./21Media