City mposht Fulhamin dhe merr kreun e tabelës

City mposht Fulhamin dhe merr kreun e tabelës

Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, me ç’rast, ka pasur spektakël golash si dhe disa rezultate tejet interesante.

Pas 90’ minutash lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City e ka mposhtur me mund Fulhamin, ku rezultati në fund të ndeshjes tregonte 2:1.

Po ashtu, fitore sot ka regjistruar edhe skuadra e Brightonit, e cila e ka mposhtur si mysafire Wolverhamptonin me rezultat të ngushtë 4:3.

Rezultatet finale të ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligë i gjeni më poshtë.

Leeds United 4:3 Bournemouth

Manchester City 2:1 Fulham

Nottingham 2:2 Brentford

Wolverhampton 2:3 Brighton

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button