A do të rikthehet Neymar për përballjen e Brazilit kundër Koresë së Jugut?

Neymar mund të rikthehet për ndeshjen kundër Koresë së Jugut të hënën, tha mjeku i skuadrës.
Neymar humbi dy ndeshjet e fundit të Brazilit pasi pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës në fitoren hapëse 2-0 ndaj Serbisë dhe ka pasur dyshime të mëdha nëse sulmuesi i Paris Saint-Germain do të ishte i aftë përpara çerekfinaleve, nëse Brazili do të avanconte.
Danilo gjithashtu pësoi një lëndim në kyçin e këmbës kundër Serbisë.
Ndërkohë, Alex Sandro pësoi një lëndim në ijë në ndeshjen kundër Zvicrës, Alex Telles dhe Gabriel Jesus gjithashtu mund t’i bashkohen listës së lëndimeve pasi u ankuan për dhimbje pas ndeshjes së së premtes.
“Për Neymar dhe Alex Sandro, ne mendojmë se kemi kohë në dorë dhe ka një mundësi. Le të presim se cili do të jetë tranzicioni i tyre. Ata ende nuk kanë filluar të ushtrohen me topin dhe është diçka që do ta bëjnë nesër. Do të jetë e rëndësishme të shohim se si do t’i përgjigjen këtij stili të ri, kështu që në varësi të kësaj, ne do të bëjmë një telefononi. Danilo ka evoluar shumë pozitivisht dhe sot ka bërë punë intensive me topin dhe është përshtatur shumë pozitivisht funksionalisht. Pritshmëria është që nesër të mund të stërvitet normalisht me të gjithë lojtarët. Le të vëzhgojmë se çfarë ndodh dhe nëse gjithçka është në rregull, ne kemi pritshmëri shumë të mëdha që ai të jetë në dispozicion për ndeshjen e ardhshme”, tha Rodrigo Lasmar./21Media

Back to top button