Adele zbulon daten e publikimit të albumit të ri

1 min read

Këngëtarja njohur, Adele ka bërë të ditur se albumi i saj i ri “30” do të publikohet më 19 nëntor.

Artistja kishte njoftuar kohë më parë se është duke punuar në projekte të reja muzikore, të cilat do të lansohen së shpejti.

Ky album shënon rikthimin e Adele, pas disa vjet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Gjithashtu, “Easy on me”, projekt i ri, do të publikohet më 15 tetor(e premte).

Dëgjuesit e muzikës së Adele, janë shumë entuziast për projektet e reja të artistes dhe këtë rikthim të saj e kanë cilësuar si të duhur

Po ashtu, më herët ajo ka bërë të ditur se do të mbajë një koncert televiziv në Las Vegas.

Ky koncert do të shënojë shfaqjen e parë live të 33-vjeçares pas katër vjetësh pauzë, pas turneut të saj rekord në stadium i cili përfundoi në vitin 2017./21Media