Agim Çeku: Kosova ka mundësi të anëtarësohet në NATO

Në kohën e zërave dhe kërkesave për anëtarësim të vendit tonë në Aleancën Veriatlantike, ish kryeminsitri dhe ish-ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, deklaroi se Kosova ka mundësi të anëtarësohet në NATO. Duke folur në emisionin Argument Plus në Radiotelevizionin 21, gjeneral Çeku theksoi se derisa të jetë KFOR-i në Kosovë, kërcënimet e Serbisë nuk duhet marrë seriozisht./21Media

Back to top button