Agjenti i Benzemas thotë se ai mund të kishte luajtur në fazën eliminatore të Kupës së Botës

Agjenti i Karim Benzema, Karim Djaziri ka sulmuar trajnerin e Francës, Didier Deschamps dhe ka pohuar se sulmuesi mund të kishte luajtur në fazën eliminatore të Kupës së Botës.
Përfaqësuesi ligjor i Benzemas, Karim Djaziri, ka insistuar se 35-vjeçari mund të ishte i aftë për raundet e eliminimit të kampionatit të Botërorit të Francës në Katar.
Fituesi i Topit të Artë të vitit 2022 pësoi një dëmtim në stërvitje dhe u dërgua në shtëpi përpara se të fillonte turneu në Katar.
“Kam konsultuar tre specialistë që konfirmuan diagnozën se Benzema mund të ishte i aftë nga 16-ta e fundit për të paktën të ishte në pankinë. Pse pyete? të largohet kaq shpejt?”, ka shkruar Djaziri.
Benzema ka duruar një marrëdhënie të trazuar me Deschamps dhe u refuzua për Euro 2016 dhe Kupën e Botës 2018.
Sulmuesi ka mbyllur derën e karrierës së tij në Francë pasi ka realizuar 97 paraqitje dhe ka shënuar 37 gola./21Media

Back to top button