Aksident në Kroaci, rrokulliset kamioni me targa të Maqedonisë

1 min read

Një aksident trafiku në mes një kamioni dhe një rimorkio për transport të veturave të tjera, ka ndodhur në pjesën jugore të autostradës Bregana – Lipovac të Kroacisë, ku si pasojë shoferi i kamionit ka pësuar lëndime.

Sipas mediave kroate aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00, ku vetura me targa të Maqedonisë së Veriut është rrokullisur dhe si pasojë kanë rënë veturat që ka qenë duke i transportuar.

Me këtë rast komunikacioni në autostradë është mbyllur për qarkullim në drejtimin lindor dhe është rikahëzuar./Tv21