Aksident trafiku, një i vdekur dhe tre të lënduar

 

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:30 në aksin rrugor Krane-Konispol në Finiq të Shqipërisë.

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Shtetasi K. K. ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga dhe si pasojë i njëjti ka ndërruar. Ndërsa pasagjerët që ndodheshin në ketë mjet, shtetasit A. M., Sh. M. dhe A. G., janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore.

Në vendngjarje ka dalë grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit./21Media

Back to top button