Aksion simbolik i PSD-së kundër sloganit të VV

Molliqaj: Albin Kurti nuk pranon të ketë zëvendësim, kjo është mendësia e vjetër e tij

Partia Socialdemokrate mbajti një aksion simbolik para ndërtesë së Qeverisë së Kosovës. Pas vendosjes së mbishkrimit kundër sloganit të Vetëvendosjes në zgjedhjet e 14 shkurtit kishte një përleshje mes anëtarëve të PSD-së dhe Policisë së Kosovës, ku dy policë u lënduan. Kryetari i Partisë Socialdemokrate Dardan Molliqaj tha se Albin Kurti nuk pranon të ketë zëvendësim dhe se kjo është mendësia e vjetër e tij./21Media

Back to top button