Aksionet e Policisë në veri, deklarohet Sveçla

Dy ditët e fundit Policia e Kosovës ka ndërmarrë disa operacione në veri, përfshirë kundër kontrabandës, si dhe ka sekuestruar një veturë të kërkuar ndërkombëtarisht.

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka reguar lidhur me këto operacione përmes një postimi në Twitter.

“Përkushtimi ynë mbetet i njëjtë: kushtetutshmëria dhe ligjshmëria në të gjithë shtetin tonë, për një ambient të sigurtë për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Sveçla./21Media

Back to top button