Aktori turk poston video duke kërcyer me këngë shqip e flamurin kuq e zi në dorë

1 min read

Aktori i njohur i serialeve turke, Burak Yoruk, ka postuar një video në Instagram duke kërcyer me flamurin kuq e zi.

Video është shpërndarë gjithandej, ndërkohë që dëgjohet në sfond gjersa këndohet një këngë shqip, siç vijon “Oj Kosovë, oj nëna ime”.

Burak ka qenë pjesë e “Biz Boşanıyoruz”, “Şeytan”, “Dede Korkut Hikâyeleri”, “Dakika (Tayfur Solmaz)”, “Ben Onu Çok Sevdim (Aydın Menderes)”, “Dayan Yüreğim (Erdem)”, “Baraj” dhe shumë të tjera, nga edhe është formuar si aktor./21Media