Aleksandar Ristevski transferohet te FC Prishtina

FC Prishtina ka prezantuar futbollistin më të ri që i është bashkuar klubit.
Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin, Aleksandar Ristevski.

Ristevski, që tashmë i është bashkuar ekipit në stërvitje, e ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit.
“Kur e mora thirrjen nga Prishtina nuk kam hezituar ta pranoj, sepse e dija peshën e klubit. Prishtina është një nga klubet më të mëdha në Kosovë, një klub me traditë dhe që më jep mua motiv shtesë”, tha Ristevski për faqen zyrtare të klubit./21Media
Back to top button