​Allegri refuzon të largohet nga Juventusi

Massimiliano Allegri ia ka bërë të qartë Juventusit se do të ishte i lumtur të punonte me Cristiano Giuntolin dhe nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen gjatë verës.

Periudha e dytë e trajnerit italian 55-vjeçar në Torino ka qenë padyshim më e vështirë se e para, dhe çështjet brenda dhe jashtë fushës këtë sezon kanë sjellë një re të errët mbi Torino.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, Allegri nuk do të japë dorëheqjen nga Juventusi në verë, pavarësisht nëse skuadra siguron top katërshen apo jo. Nëse klubi i kërkon atij të tërhiqet, ai do të refuzonte me mirësjellje, por me vendosmëri, duke e bërë të qartë se ai do të duhej të shkarkohej nëse ata duan që ai të largohet.

Trajneri italian ende shpreson të sigurojë hyrjen në Ligën e Kampionëve dhe një fitore ndaj Milanit sonte do t’i jepte skuadrës një nxitje të madhe përpara ndeshjes së fundit të sezonit. Humbja, nga ana tjetër, do të sillte fundin e ëndrrës së tyre.

Allegri është i lumtur të punojë me drejtorin sportiv Giuntoli nëse ai largohet nga Napoli për në Torino gjatë verës, duke e lënë topin në fushën e klubit.

Back to top button