Ambasadroi i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se votuesit në zgjedhjet e 14 shkurtit dhanë një mandate të fortë për ndryshim.

Ai këto deklarata i ka bërë pasi ka uruar u.d të presidentes Vjosa Osmanin për sic i ka quajtur zgjedhjet e sukseshme.

“Ne diskutuam formimin e qeverisë, zgjedhjen e presidentit dhe prioritetet, përfshirë sundimin e ligjit, luftimin e korrupsionit, dialogun e lehtësuar nga BE. Ne të dy nënvizuam partneritetin ndërmjet Gjermanisë dhe Kosovës”, ka shkruar ndër tjerash Rohde./21Media