Ancelotti thotë se Kroos do të qëndrojë në Real Madrid

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos mund të nënshkruajë një kontratë të re dhe të vazhdojë në klub, ka thënë trajneri Carlo Ancelotti.
Kroos ka qenë kyç në mesfushën e Madridit për gati 10 vjet, dhe kontrata e tij skadon në fund të sezonit. Gjermani u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar pas Euro 2020, duke çuar në spekulime se ai mund të jetë duke e quajtur largimin nga karriera e tij në klub.
Por Ancelotti ka lënë të kuptohet se 32-vjeçari nuk do të largohet.
“Ai është mjaft i sigurt për këtë dhe do të jetë shumë i qartë në muajin e ardhshëm. Është e pamundur si një tifoz futbolli të imagjinohet se ai do të pensionohet. Ai ka thënë se dëshiron ta mbyllë karrierën e tij në Real Madrid dhe kështu mendoj se do të vazhdojë”, tha ai.
Kroos po shijon një nga sezonet e tij më të mira në vitet e fundit për Los Blancos. Mesfushori duket një lojtar i rinovuar së bashku me Aurelien Tchouameni dhe Luka Modric, dhe është e vështirë ta shohësh atë të shkurtojë karrierën e tij të lojës tani./21Media

Back to top button