Angli-Senegal, formacionet zyrtare

Njëra kombëtare ndërmjet asaj të Anglisë apo Senegalit do të jenë kundërshtare të Francës në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar.
Francezët do ta mësojnë sonte kundërshtarin pas 90 minuta lojë ndërmjet Anglisë dhe Senegalit, sfidë kjo e cila do të zhvillohet në stadiumin “Al Bayt” me fillim nga ora 20:00.
Anglia në këtë ballafaqim futet pa dyshen White dhe Sterling, kurse të Senegali mungon Guye për shkak të lëndimit.
Këto janë formacionet zyrtare:
Anglia: Pickford; Ëalker, Stones, Maguire, Shaw; Rice, Henderson, Bellingham; Saka, Foden, Kane.
Senegali: Mendy, Ciss, Die, Diallo, Diatta, Jakobs, Koulibay, Mendy, Ndiaye, Sabaly, Sarr.

Back to top button