Aprovohet propozim-vendimi për emërimin e bordit të AUV-it

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Sot është bërë aprovimi i propozim-vendimit për emërimin e bordit drejtues të AUV-it

Qeveria e Kosovës aprovoi të mërkurën propozim-vendimin për emërimin e bordit drejtues të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë.

Anëtarë të bordit janë emëruar Shqipe Dema, Isuf Sakiqi, Parim Bajrami, Tahire Maloku, Selvete Krasniqi, Selatin Kaqaniku dhe Valdet Gjinovci. Mandati i të emëruarve zgjat tri vjet.