Arbër Vokrri emërohet zëvendësministër në Qeverinë Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Arbër Vokrrin zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Kjo u bë e ditur sonte përmes një komunikate të dërguar nga zyra e Kryeministrit.

“Kurti me këtë rast ka uruar zëvendësministrit Vokrri suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në njoftim.

Arbër Vokrri është asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button