Arrestohen tre persona të përfshirë në rrahje

Policia në Pejë bën të ditur se mbrëmë nё rrugёn “Papa Klementi” nё Pejё ka ndodhur njё incident dhe se me të dalë në vendngjarje ka takuar personat e pёrfshirё nё rrahje. Sipas Policisë deri te incidenti ka ardhur pasi personat e dyshuar kanё shkёmbyer sms nё mes vete duke kanosur njёri-tjetrin.
“Njёri nga tё dyshuarit pasi qё kishte lëndime trupore menjёherё ёshtё dёrguar nё emergjencёn e Spitalit Rajonal nё Pejё pёr tretman mjekёsor dhe mё pas ёshtё sjellё nё Stacionin Policor nё Pejё pёr intervistim”, thuhet në komunikatën e policisë.
Organet e rendit po ashtu njoftojnë se dy tё dyshuarit tjerё janё arrestuar dhe intervistuar nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, dhe se pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit janë dёrguar nё mbajtje pёr 48- orё, ndёrsa i dyshuari i tretё ёshtё liruar nё procedurё tё rregullt./21Media

Back to top button