Një person është arrestuar në Mitrovicë nën dyshimet për vrasje në tentativë.

Sipas Policisë i dyshuari është arrestuar nën dyshimet se ka sulmuar fizikisht babin e tij, duke e goditur me thikë disa herë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 09:38 në Mitrovicë.

Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në tretman mjekësor.

Sipas viktimës i dyshuari ka probleme mendore. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./21Media