Arrestohet në Gjilan një person i kërkuar nga Interpoli

Mbrëmjen e sotme Policia e Kosovës në Gjilan ka arrestuar një person që ishte i kërkuar nga Interpoli  për shkak të veprës penale ,,Vjedhje e rëndë” e kryer jashtë shtetit të Kosovës.

Sipas njoftimit të Policisë, i dyshuari fillimisht ishte ndaluar për një kontroll rutinë me radar për shkak të tejkalimit të shpejtësisë.

I njëjti pasi është verifikuar nga ana e zyrtarëve policor ka rezultuar se është I njëjti është arrestuar nga ana e zyrtarëve policor dhe është sjellë në Stacionin Policor Gjilan për procedim të mëtejmë ligjor./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button