Arrestohet një burrë që dhunoi një të mitur

Një person është arrestuar pasi që dyshohet se i njëjti kishte dhunuar seksualisht një vajzë të mitur.

Rasti kishte ndodhur në nëntor të vitit të kaluar në Suharekë.

I dyshuari ka pranuar se ka pasur marrëdhënie me të miturën.

“Njësiti i hetimeve gjatë një pune hetimore, nën dyshimin e kryerjes së veprës së lart-cekur, kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull kosovar. Gjatë intervistës i njëjti ka pranuar se ka kryes marrëdhënie me viktimën femër kosovare e mitur”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button