Arritjet dhe sfidat e kulturës në Kosovë gjatë vitit 2020

 Intervistë me ministren e kulturës Vlora Dumoshi

 Ministrja e kulturës, Vlora Dumoshi, në një intervistë për RTV21, shpalos arritjet dhe sfidat e kulturës gjatë vitit 2020. Ajo pos të tjerash flet edhe për çështjen e ndërtimit të Teatrit të Operas dhe Baletit dhe mosmarrëveshjet për lokacionin e kësaj ndërtese me komunën e Prishtinës. (E pergaditi-Abaz KRASNIQI)./21Media

Back to top button