Arsenali dëshiron të rinovojë kontratën me William Saliba

Arsenali dëshiron të vazhdojë kontratën me William Saliba, sipas David Ornstein.

Qendërmbrojtësi 21-vjeçar ka qenë një nga lojtarët më të mirë për Topçinjtë dhe shumë shpejt është bërë i preferuari i tifozëve në Emirates Stadium.

Me kontratën e tij që skadon në dy vjet, drejtuesit e Premier League duan ta lidhin atë për një të ardhme të parashikueshme sa më shpejt të jetë e mundur./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button