Artan Grubi për TV21: 62% e shqiptarëve janë të kënaqur me Qeverinë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politikë në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi në një deklaratë për TV21, tha se anketat brendapartiake dhe ato publike nga institucione kredibile tregojnë se 62% e shqiptarëve janë të kënaqur me Qeverinë.

“Anketat brendapartiake por edhe ato publike nga institucione kredibile theksojnë që 62% e shqiptarëve janë të kënaqur me Qeverinë si dhe e përcaktojnë BDI-në si fitues absolut të zgjedhjeve lokale”, deklaroi Grubi./TV21