Arteta tregon pse Xhaka u largua nga fusha

Pas ndeshjes, trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ishte se Granit Xhaka ishte i sëmurë dhe kjo arsyeja pse u vendos të largohej nga fusha.

“Ai ishte i sëmurë dhe për këtë arsye u largua. Nuk mendoj se është në dyshim për Botërorin”, ka thënë Arteta.

Xhaka do të jetë kapiten i Zvicrës në Katar.

Arsenali ka ndeshjen e parë edhe në ndeshjen e fundit në Premier League para se të mbushë Kampionati Botëror në 20 nëntor.

Topçinjtë arritën të marrin tri pikë në udhëtim te Wolvesi, duke i mposhtur me rezultat 2:0./ 21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button