Artistë e rinj që morën statusin Big në ”Kënga Magjike”

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Në natën e parë gjysmëfinale e edicionit të 22-të të “Kënga Magjikes”,  pesë artistë të rinj  arritën të kalonin në kategorinë e artistëve Big.

Martina Sereqi, Andrea Vathaj, Kras, Urban Band dhe Niki, ishin artistët që arritën të merrnin votën e jurisë së përbërë nga Enkel Demi, Jonida Maliqi, Markelian Kapidani, Arben Skënderi dhe Kozeta Kurti.

Sot dhe nesër do mbahen netët gjysmë-finale të festivalit “Kënga Magjike 2021”, ndërsa finalja më 29 maj 2021.

Së bashku me Ardit Gjebrean, këtë vit festivali do të prezantohet nga artistja Marsela Çibukaj./21Media