“Aty ku mes vreshtave takohemi për ca kokrra rrushi”

“Në rrugët që na i lanë të parët, në vreshtat e bukura ku thyhet vështrimi i kaltërsisë dhe dashuria ndaj trashëgimisë. Aty ku mes vreshtave takohemi për CA KOKRRA RRUSHI”.
Ky është përshkrimi dhe video me skenar e regji të Taulant Pallqa, nëpërmes të cilës ftohen të gjithë qytetarët e Kosovës ta vizitojnë Rahovecin dhe bëhen pjesë e festës së vjeljes së rrushit me 2, 3 dhe 4 shtator.

Më 2, 3 dhe 4 shtator nën slloganin “Ca kokrra rrushi”, në konak të Rahovecit interpretojnë emra të njohur të muzikës vendore e ndërkombëtare si Kip Winger, Alban Skenderaj, Geroge Gakis & Troublemakers, grupi Minatori, Mentor Haziri, Marvel Music etj./21Media

Back to top button