Pjesë e listës së deputetëve nga Vetëvendosje të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit është edhe Avni Dehari, babai i Arbnor dhe Astrit Dehari. Ai do të bart numrin 5 në listën zgjedhor.

“Në listën për deputetë, nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, me numër 5, është veprimtari veteran i çështjës kombëtare, baba i Arbnorit e Astritit, patrioti i madh, Avni Dehari!”, bëjnë të ditur nga LVV në Facebook.

Kujtojmë se dy djemtë e tij, tanimë të ndjerë, kanë qenë aktivist në Lëvizjen Vetëvendosje./21Media