​Ballkan-Ludogorets, ja ku luhet sfida e parë

Ballkani, do ta zhvillojë ndeshjen e parë në garat evropiane më 11 korrik.

Kampionët e Kosovës në futboll do të përballen me kampionin e Bullgarisë, Lodogoretsin, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja do të jetë e vlefshme për raundin e parë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, fituesit e këtyre përballjeve, Ballkani vs Ludogorets dhe Olimpija vs Valmiera, do të ndeshen mes vete kurse humbësit garat evropiane i vazhdojnë në rrethin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Përveç Ballkanit, në garat evropiane Kosova do të përfaqësohet edhe nga Gjilani dje Dukagjini.

Back to top button