​Ballkani-Ludogorets, fillon ndeshja

Ka filluar të zhvillohet pjesa e parë e ndeshjes tejet interesante mes Ballkanit dhe Ludogorets.

Kampioni i Kosovës përballet me Ludogoretsin në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Para ndeshjes, trajneri Ilir Daja, ka thënë se janë të gatshëm për këtë sfidë dhe se nuk do të luajnë në mbrojtje, por që do të kërkojnë rezultat pozitiv në fushë.

Ai shtoi se Ballkani e përfaqëson gjithë futbollin e Kosovës në këtë garë dhe se për këtë arsye lojtarët duhet ta lënë edhe shpirtin në fushë.

Back to top button