Barcelona mposhti 4:0 Cadiz-in

Skuadra e Barcelonës sonte mposhti si mysafire Cadiz-in në kuadër të xhiros së pestë.
Gjatë ndeshjes pati një ndërprerje në minutën e 81-të, me rezultatin 4:0. Një tifoz u sëmur nga një atak në zemër, ndaj gjyqtari Cerro Grande e ndërpreu ndeshjen. Pauza zgjati më shumë se 20 minuta, pas së cilës gjyqtari i dërgoi lojtarët në dhomën e zhveshjes dhe e ndërpreu lojën. Në orën 20:50, pas më shumë se gjysmë ore, mediat spanjolle raportuan se fansit i erdhi vetëdija.
Ndeshja përfundoi me fitoren e Barcelonës 4:0. Barcelona kaloi në epërsi me golin e Frenkie de Jong në minutën e 55-të dhe Robert Lewandowski shënoi 2:0 dhjetë minuta më vonë. Ousmane Dembele dhe Ansu Fati e përfunduan punën në dhjetë minutat e fundit dhe të dy u asistuan nga Lewandowski.