Fillimisht ishte ylli argjentinas ai që barazoi shifrat, dhe më pas sulmuesi francez arriti që ta dërgojë në epërsi minimale Barcelonën, vetëm për të vazhduar me golin e tretë të cilin e shënoi Messi.

Barcelona ka përmbysur rezultatin në ndeshjen kundër Valencias, ku ka shënuar tre gola të shpejtë përmes Lionel Messit e Antoine Griezmann, përcjell KosovaPress.

Messi barazoi shifrat në 1:1 në minutën e 57’, ndërsa gjashtë minuta më vonë, sulmuesi francez Griezmann shënoi për 2:1 për ta dërguar Barcelonën në epërsi për herë të parë në ndeshje, ndërsa në minutën e 69’ ishte përsëri Messi ai që shënon për 3:1.