Bashkimi Evropian aprovon vaksinën “Pfizer” për moshat 12-15 vjeç

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Agjencia e Mjekësisë e Bashkimit Evropian ka aprovuar vaksinën Pfizer BioNTech për fëmijët e moshës 12-15 vjeç.

Familjarët e të miturëve tani mund të vendosin nëse dëshirojnë që fëmijet e tyre ti vaksionojnë me “Pfizer”.

Ndërkohë që Amerika dhe Kanada kanë aprovuar “Pfizer” për fëmijët, muajin e kaluar, raporton BBC.

Hans Kluge ka alarmuar të gjithë se pandemia mund të mos përfundojnë, pa u vaksinuar të paktën 70% e popullatës./21Media