Basketboll: Seria finale e NBA (Video)

1 min read

Milwaukee Bucks fiton finalen e pestë ndaj Phoenix Suns

Milluaki Baks është afër që të shpallet kampion i NBA pas plot 50 vjetësh. Kjo skuadër e fitoi sfidën e pestë finale ndaj Feniks Sans me rezultat të ngushtë, 123:119, dhe i mjafton vetëm edhe një fitore për të siguruar titullin kampion.(E pergaditi- Art Kuqi)./21Media