Bayern Munich kthehet me spektakël te fitorja

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Bayer Leverkusen me rezultat  4-0 në kuadër të javës së tetë në Bundesligë.

Bavarezët e nisën furishëm ndeshjen duke arritur të shënojnë që në minutën e tretë.

Pas katër ndeshjeve pa fitore, Bayern Munich kthehet te triumfi dhe tani me 15 pikë gjendet në pozitën e dytë.

Bayer Leverkusen vazhdon ta vuajë fillimin e dobët të sezonit dhe me pesë pikë gjendet në pozitën e 16-të./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button