BE e zhgënjyer me Kosovën që nuk dëgjoi partnerët BE dhe SHBA

Massrali: Dy palët duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive për një zgjidhje
Bashkimi Evropian shprehet i zhgënjyer me Qeverinë e Kosovës që nuk ndoqi këshillat e partnerëve, përfshirë BE-në dhe SHBA-në për targat. Një zëdhënëse e BE-së, Nabila Massrali, i tha RTV21 se të dy palët duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive për një zgjidhje në përputhje me marrëveshjet e dialogut./21Media

Back to top button