Benzema-lojtari më i mirë i vitit

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema u shpall lojtari më i mirë i vitit nga UEFA.
Me Realin, sulmuesi francez e ka fituar kampionatin spanjoll, La Liga dhe po ashtu edhe Ligën e Kmapionëve, ndërsa ka shënuar 15 gola në edicionin e kaluar të kësaj gare.
Në garë për këtë çmim ishin edhe Thibaut Courtois dhe Kevin De Bruyne.

Back to top button