Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike të kosovës me Serbinë.

Bildt në një postim në twitter ka shkruar se “Trump duket se është veçanërisht i etur për të siguruar ambasadat e Serbisë  dhe Kosovës  në Jeruzalem”.

Marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë u nënshkrua në Shtëpinë e Bardhë. Prezent në këtë ceremoni ishte vet presidenti amerikan Donald Trump. /21Media