BQK: Sistemi bankar në Kosovë, i qëndrueshëm     

Hoti akuzon ministrin Murati: Po merr kredi për ndihma sociale
Në Komisionin parlamentar për Buxhet u zhvillua debat midis ministrit të financave Hekuran Murati dhe deputetit të LDK-së Avdullah Hoti. Gjatë ditës para këtij komisioni raportoi edhe guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, i cili tha se vetëm në janar të këtij viti, shkalla e inflacionit ka qenë 7.1 për qind./21Media

Back to top button