Brenda rezidencës milionëshe që Adele bleu nga “Rambo”

1 min read

Këngëtarja Adele ka blerë rezidencën luksoze të aktorit me famë botërore Sylvester Stallone në Beverly Hills.

U tha se këngëtarja britanike, emri i plotë i së cilës është Adele Laurie Blue Adkins, ka paguar 58 milionë dollarë për shtëpinë e Stallone, përcjell rtv21.tv

Adele ndau një imazh me të dashurin e saj Rich Paul para shtëpisë së saj të re në llogarinë e saj në rrjetet sociale.

Ka 8 dhoma gjumi dhe 12 banjo

Rezidenca luksoze që bleu Adele është 18.587 metra katrorë. E projektuar nga arkitekti amerikan Richard Landry, shtëpia ka 8 dhoma gjumi dhe 12 banjo.

E ndërtuar në vitin 1994, rezidenca ndodhet në 3.5 hektarë tokë, në lagjen ku dikur banonin aktorja Lisa Vanderpump dhe muzikanti Rod Stewart.

Rezidenca e mrekullueshme ka një saunë, dhomë me avull, zyrë me një tarracë, 2 dhoma gjumi me banjo të brendshme, një kuzhinë, spa, pishinë dhe një bujtinë 2-katëshe.

Shtëpia përfshin gjithashtu një kinema profesionale, palestër, një garazh për tetë makina dhe një dhomë puro me një sistem të filtrimit të ajrit./21Media