Një burrë në Obiliq është arrestuar pasi kishte ushtruar dhunë fizike e psiqike ndaj gruas dhe vajzave të tij. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 18:15 minuta.

Policia ka njoftuar se viktima dhe i dyshuari janë shoqëruar në stacionin policor dhe që të dyve iu është ofruar tretman mjekësor.

Pas intervistimit të palëve, me aktvendim të prokurorit të dyshuarve i është caktuar masa e ndalimit policorë për 48 orë./21Media