British Airways ne 2021, tre fluturime për në Prishtinë

1 min read
Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem ipsum dolor sit amet, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. sed diam voluptua.

British Airways i ka konfirmuar Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’, planet fillestare për vitin që vije.

Me këtë rast, kjo kompani e madhe ajrore planifikon që nga 28 marsi 2021 të lidhë Aeroportin e Prishtinës me një nga aeroportet më të mëdha në botë, me London-Heathrow (LHR).

Sipas një njoftimi të Aeroportit të Prishtinës, fluturimet planifikon t’i realizojë me Airbus 320, tri herë në javë: të premteve, të shtunave dhe të dielave.

British Airways shërben rreth 145,000 klientë çdo ditë dhe në më shumë se 200 destinacione në 80 shtete të botës