Çfarë moti do të mbajë sot?

Sot në mëngjes në vendin tonë moti do të jetë me ngrica të lehta dhe mesatare, ndërsa gjatë ditës do të jetë kryesisht me diell dhe më i ngrohtë.
Do të fryjë erë e dobët dhe mesatare juglindore, herë pas here e fortë.
Temperatura më e ulët do të lëvizë nga minus tetë deri në zero gradë, më e larta ditore deri në +10 gradë Celsius./21Media

Back to top button