Conte e dëshiron me çdo kusht holandezin në ekipin e tij

Conte e dëshiron me çdo kusht holandezin në ekipin e tij

Ekipi i Chelsea është duke besuar se kanë fituar garën për të transferuar mbrojtësin e Southamptonit, Virgil van Dijk raporton Daily Mirror, shkruan rtv21.tv

Cone e ka bërë holandezin prioritet për ta transferuar në ekipin e tij gjatë kalimtarit të verës dhe është i gatshëm të shpenzoi 50 milionë funte për ta sjellur në Stamford Bridge mbrojtësin e talentuar.

Në garë për shërbimet e Van Dijk janë edhe skuadrat e Liverpoolit dhe Manchester Cityt./21Media