I jepet lamtumira veprimtarit Ahmet Mujota

Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e veteranëve në Shtime, në ora 14:00

Sot i jepet lamtumira e fundit veprimtarit të çështjes kombëtare dhe veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ahmet Nurë Mujota i cili vdiq dje

Ahmet Mujota për veç që ishte veprimtar dhe ushtar i UÇK-së, ai kishe krijuar kushte për strehimin e luftëtarëve të UÇK-së në Zonën Operative të Nerodimës.

Varrimi i të ndjerit të bëhet në varrezat e veteranëve në Shtime, në ora 14:00.

Back to top button
close button